پنج شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۸

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۶

فروردین
۱۳۹۸
صفحه خبر: هیات عمومی دیوان عدالت اداری، دستورالعمل چگونگی ادامه تحصیل کارمندان وزارت جهاد کشاورزی را به دلیل محدودیت و ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان این وزارتخانه، ابطال کرد.
به گزارش دیوان عدالت اداری، هیات عمومی دیوان عدالت اداری به دنبال شکایت از وزارت جهاد کشاورزی و درخواست ابطال دستورالعمل این وزارتخانه مبنی بر ایجاد محدودیت و ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان این وزارتخانه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در خارج از ساعات اداری یا با اخذ مرخصی استحقاقی، پس از بحث و بررسی با اکثریت آرا از تاریخ تصویب ابطال شد.
هیات عمومی دیوان عدالت اداری گفته است؛ با عنایت به اینکه اطلاق بندهای مورد شکایت موجب محدودیت و ممنوعیت تحصیل کارکنان برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در خارج از ساعات اداری و با اخذ مرخصی استحقاقی شده است.
همچنین این دستورالعمل ماموریت آموزشی در مورد ایثارگران را نیز ممنوع کرده است که مغایر با حکم ماده واحده قانون ممنوعیت ادامه تحصیل کارگزاران کشور در ساعات اداری و ماده 2 آئین نامه اجرایی آن است. زیرا در ماده قانونی یاد شده صرفاً ادامه تحصیل در ساعات اداری ممنوع است. ازسویی دیگر، محدودیت و ممنوعیت حق آموزش نیاز به حکم یا اذن قانونگذار دارد.
همچنین اطلاق محدودیت و ممنوعیت احکام بندهای مورد شکایت که شامل ایثارگران می‌شود، مغایر با تبصره ذیل ماده 61 قانون مدیریت خدمات کشوری تشخیص داده می‌شود و در مجموع همه بندهای مورد شکایت مغایر قانون و خارج از حدود اختیارات مقام تصویب‌کننده و قابل ابطال است.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: