جمعه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۸

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۰

دی
۱۳۹۷
صفحه خبر: وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال در هشت ماهه نخست برای تثبیت قیمت‌ها واردات گوشت قرمز نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافته و این روند تا پایان سال تداوم خواهد داشت.
محمود حجتی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت بازار گوشت قرمز افزود: واردات گوشت گرم افزایش داشته، اما مشکل افزایش قیمت گوشت قرمز وجود دارد که در جلسات مختلف این مساله مورد بحث و بررسی است.
وی با بیان این که افزایش روند قاچاق دام بر قیمت گوشت قرمز سایه افکنده است اظهارداشت: علت اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار به دلیل نوسان نرخ ارز و تشدید قاچاق دام زنده است.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: افزایش واردات گوشت قرمز در دستور کار است تا بخشی از مشکل بازار حل شود و انتظار می‌رود با توجه به محموله‌هایی که در راه است، بتوان عرضه بیشتری در شب عیدداشته باشیم.
وی ادامه داد: اکنون گوشت منجمد از برزیل و گوشت گرم گوسفندی از استرالیا، کشورهای آسیای میانه و قفقاز وارد کشور می‌شود و نیز مقرر شد مسئولین دست اندرکار همچون وزارت کشور، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیروی انتظامی با تشدید برخوردها، از قاچاق دام سبک در مرزها جلوگیری کنند.
وی کیفیت گوشت‌های وارداتی را مطلوب دانست و افزود: برای واردات انواع گوشت‌های منجمد و گرم ملاحظات و ضوابط بهداشتی و گواهی‌های استاندارد رعایت می‌شود.
وزیر جهاد کشاورزی قاچاق بی‌رویه دام زنده، افزایش تقاضا و کاهش عرضه را علت بی‌ثباتی قیمت‌ها دانست و گفت: امیدواریم با افزایش حجم واردات و جلوگیری از قاچاق دام زنده بتوانیم مشکل راحل کنیم.
حجتی علل افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار را نوسان نرخ ارز، افزایش قیمت‌های جهانی نهاده‌ها، رشد هزینه‌های تمام شده تولید دانست و افزود: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کنندگان 9800 تومان تعیین شده است.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: