جمعه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۸

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۰

دی
۱۳۹۷
صفحه خبر: نمایندگان دمکرات مجلس سنای آمریکا در اعتراض به ادامه تعطیلی دولت این کشور؛از تایید لایحه‌ای در مورد اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، سوریه و روسیه خودداری کردند.
این لایحه با عنوان "تقویت امنیت آمریکا در خاورمیانه" به دنبال هدف قرار دادن سوریه و هم پیمانانش (روسیه و ایران) با تحریم‌های جدید و تقویت همکاری‌های امنیتی واشنگتن با اسرائیل و اردن بود. این لایحه تنها از حمایت 56 نفر از 100 سناتور برخوردار شد اما برای بررسی بیشتر به 60 رای نیاز داشت.
تصمیم دمکرات‌ها در ایجاد مانع برای تصویب این لایحه درحالی اتخاذ شد که تعطیلی دولت آمریکا موجب تنش‌هایی میان دمکرات‌ها و دونالد ترامپ شده است.
«کریس وان هولن» سناتور دمکرات در صفحه توییترش نوشت که دمکرات‌های سنا باید مانع از تصویب هر لایحه غیرمرتبط با بازگشایی دولت آمریکا شوند.
به گزارش ایرنا، دولت فدرال آمریکا در زمان حاضر تعطیل شده و ترامپ درخواست پنج میلیارد و 600 میلیون دلار برای ساخت دیوار مرزی کرده است اما دمکراتهای مجلس نمایندگان که اکثریت قوی تشکیل داده اند، از قبول درخواست مالی او امتناع می‌کنند.
ترامپ پیشتر گفته بود که امیدوار است با اعلام شرایط فوق‌العاده بتواند بودجه لازم برای ساخت دیوار را اخذ کند.
دمکراتهای مجلس نمایندگان، ساخت دیوار را نوعی "ظاهر سازی" دانسته و تهدید امنیتی در مرز مکزیک را "ناچیز" می‌خوانند و به هیچ وجه نمی‌خواهند کوتاه بیایند. ترامپ تاکید کرده که تعطیلی دولت تا زمان اختصاص بودجه برای ساخت دیوار ادامه خواهد داشت.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: