جمعه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۸

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۰

دی
۱۳۹۷
صفحه خبر: «جیمز چارلز اسلتری» نماینده سابق کنگره آمریکا معتقد است که ترامپ به‌زودی به برجام باز خواهد گشت و به اهمیت این توافق در کسب منافع آمریکا پی خواهد برد.
عضو شورای روابط خارجی آمریکا در خصوص وضعیت مکانیسم مالی اروپا با ایران موسوم به SPV به خبرنگار مهر گفت: اینکه وضعیت این مکانیسم به کجا خواهد رسید چندان مشخص نیست.
وی افزود: با وجود اینکه سیاست آتی ترامپ در خصوص ایران نیز نامشخص است اما به نظر من برجام باید حفظ شود.
نماینده سابق کنگره آمریکا در ادامه یادآور شد: تصور من این است که پرزیدنت ترامپ به‌زودی به برجام باز خواهد گشت. او به‌زودی متوجه خواهد شد که برجام توافقی است که باید به آن احترام بگذارد.
جیم اسلتری در ادامه تاکید کرد: پرزیدنت ترامپ به‌زودی متوجه خواهد شد که برجام بهترین تامین‌کننده منافع امریکا و همه طرفهای امضاءکننده آن است.
وی یادآور شد: برجام نباید از بین برود و این را ترامپ به‌زودی درخواهد یافت. برجام را باید حفظ کرد و مسائل دیگر، باید مبتنی بر آن شکل بگیرد.
عضوشورای روابط خارجی آمریکا افزود: در واقع برجام باید مبنا و محور تصمیمات همه طرفهای امضاءکننده آن باشد و همه طرفها باید به آن پایبند باشند.
وی در ادامه تاکید کرد: از این وضعیتی که آمریکا به وجود آورده باید تاسف خود و متاسف بود. امیدوارم عقلانیت در سیاست خارجی امریکا حاکم شود و از تنش با ایران دوری کنند.
جیم اسلتری در پایان گفت: حتی در این وضعیت بغرنج هم می‌توان به صلحی در خاورمیانه دست یافت که مبتنی بر تعهدات اعضای آن باشد.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: