جمعه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۸

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۱

تیر
۱۳۹۷
صفحه خبر: فرمانده کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیرو‌های مسلح از ورود پیکر‌های مطهر 60 شهید دوران دفاع مقدس از مرز خسروی به خاک کشورمان خبر داد.
سردار سرتیپ پاسدار سید محمد باقر زاده گفت: پیکر‌های پاک این شهدا دیروز با انجام تشریفات خاص از مرز خسروی وارد کشورمان شد.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح افزود: اکثر این شهدای تازه تفحص شده از ارتشیان جمهوری اسلامی ایران و تعدادی دیگر هم مربوط به نیرو‌های بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در قبال تحویل پیکر‌های مطهر این شهیدان، اجساد 80 عراقی نیز به مسئولان این کشور تحویل داده شد.
وی اضافه کرد: این شهدا در عملیات‌های کربلای 6، مسلم ابن عقیل و تک دشمن بعثی به شهادت رسیده بودند.
سردار باقر زاده گفت: در توافق سه جانبه‌ای که هفته گذشته بین ایران و عراق و با حضور صلیب سرخ جهانی در اربیل برای تبادل پیکر شهدا و اجساد عراقی انجام گرفت مقرر شد امضا نهایی این توافقنامه و در مرز خسروی با حضور مقامات عراقی انجام شود که این امر نیز با امضاء توافق نامه ازسوی طرفین انجام شده است.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: در گذشته بیشترین تفحص شهدا مربوط به جنوب کشور و بخش‌هایی از کردستان بود و با موافقتی که با مسئولان عراقی داشتیم با فعال شدن محور غرب و بخش برون مرزی آن‌ها، پیکر این 60 شهید تفحص شد.
مراسم وداع با این شهیدان گرانقدر دیشب در سرپل ذهاب و در جوار مرقد احمد بن اسحاق برگزار شد.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: