یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۱۹

اسفند
۱۳۹۶
صفحه اقتصادی: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جذب سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری برای طرح‌های برنامه‌ریزی شده در یک دوره پنج ساله، نیازمند توافقنامه‌های دوجانبه با بانک‌های مرکزی دنیا و شرکت‌های معدنی بین‌المللی است.
مهدی کرباسیان در گفت‌وگو با ایرنا خاطرنشان ساخت: سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران فهرست طرحها و پروژه‌های واجد شرایط اخذ تامین مالی (فاینانس) را به سازمان برنامه و بودجه ارسال داشته تا از خطوط اعتباری توافق شده تامین منابع شود.
به گفته وی، مذاکره با بانک‌های ایرانی برای استفاده از تسهیلات ارزی شعب خارج از کشور صورت گرفته و مرحله نخست این امر تا پایان امسال برای یکی از پروژه‌ها عملیاتی خواهد شد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو توضیح داد: اکنون به منظور رقابتی ساختن شرایط جذب سرمایه‌گذاری بر روی قرار دادهای "IPC" (سرمایه‌گذاری از مرحله اکتشاف تا بهره‌برداری و بازپرداخت از محل محصول) کار می‌شود که با قرارداد‌های نفتی مشابهت دارد.
وی گفت: مذاکره و پیگیری برگزاری همایش با شرکتهای خارجی در روسیه (مسکو)، سوئیس و انگلیس (لندن) درحال انجام است که بزودی برگزار خواهد شد.
کرباسیان تصریح کرد: بسته‌های سرمایه‌گذاری که توسط مشاورهای بین‌المللی وداخلی در دست تهیه است، ارائه خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: براساس توافقنامه با کشورهای کره جنوبی، اتریش و دانمارک در زمینه اختصاص خطوط اعتباری برای تکمیل طرح‌های کشور، سازمان ایمیدرو اقدام به اخذ مجوزهای لازم از بانک مرکزی و سازمان برنامه وبودجه کرده که با اخذ مجوزهای مربوطه، اقدام به تامین مالی و تکمیل طرحهای سرمایه‌گذاری می‌شود.
وی تصریح کرد: اجرای این طرحها پیامد تولید محصولات راهبردی در چارچوب زنجیره تامین معدن وصنایع معدنی را به دنبال دارد.
کرباسیان افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از کشور دانمارک با سقف 50 میلیون یورو پروژه‌های مس تامین مالی خواهند شد و تایید بانک مرکزی نیز در این ارتباط اخذ شده است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: پیش‌بینی شده کنفرانسی در ماه‌های می‌و آوریل سال جاری میلادی (2018) برای بخش معدن و صنایع معدنی با شرکت‌های معدنی روسیه برگزار شود تا بستری برای سرمایه‌گذاری و فاینانس پروژه از محل اعتبارات این کشور فراهم آید.
وی اضافه کرد: همچنین انتظار می‌رود از تامین مالی اتریش نیز برای شرکت‌های فولاد سازی (گل گهر) استفاده شود.
به گفته کرباسیان، پیش‌بینی می‌شود اجلاسی در کره جنوبی به منظور استفاده بخش معدن و صنایع معدنی برای بهره گیری از فاینانس این کشور که برای بخش نفت در نظر گرفته شده و تاکنون از آن استفاده به عمل نیامده، بهره گیری شود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: دستیابی به صادرات بیش از 2 میلیارد دلاری سنگ تزئینی تا پایان برنامه ششم توسعه (1400) هدفگذاری شده و این مهم باید با ظرفیت سازی به منظور توسعه بازار و افزایش صادرات سنگ تزئینی ایران از حدود 300 میلیون دلاری فعلی تحقق یابد.
وی افزود: سازمان ایمیدرو و انجمن سنگ ایران تشکیل کنسرسیوم غیر دولتی با مشارکت این سازمان، شرکتهای خصوصی داخلی و شرکتهای معتبر خارجی در زمینه تولید و تجارت سنگ تزئینی و ساختمانی را در دست بررسی دارد. پیشنهاد شده تا انجمن سنگ ایران نسبت به تشکیل یک شرکت کنسرسیوم صادراتی با عضویت اعضای خود اقدام نماید و سازمان ایمیدرو نیز با یک شرکت خارجی و کنسرسیوم یاد شده اقدام به تشکیل شرکت صادراتی نماید.
انجمن سنگ ایران درصدد است در منطقه ویژه کاشان با دریافت یک قطعه زمین نسبت به ایجاد نمایشگاه صادراتی سنگ‌های تزئینی اقدام کند.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: